• background
  طراحی نرم‌افزارهای ویندوز
  متناسب با هر سلیقه
  حرفه ای و کاربر پسند
  همین الان سفارش دهید
 • background
  طراحی نرم‌افزارهای اندروید
  متریال دیزاین
  راحت و کاربر پسند
  آماده برای سفارش
 • background
  طراحی وبسایت و پرتال
  متناسب با هر ارگان و شرکت
  قالب فارسی
  آماده برای خرید

پس از کرونا احتمالا دو فاجعه مرگبار دیگر رخ خواهد داد

"بیل گیتس" بنیان گذار شرکت "مایکروسافت" و یکی از مشهورترین و ثروتمندترین افراد جهان فجایع مهم بعدی که احتمالا بشر در آینده با آن رو به رو خواهد شد را پیش بینی کرده است.

به نقل از آی ای، بیل گیتس که تقریباً شش سال پیش به مردم درباره شیوع جهانی ناشی از یک ویروس تنفسی هشدار داده بود اکنون در مصاحبه ای که با دِرِک مولِر، مدیر کانال یوتیوب وریتاسیوم داشت، درباره دو فاجعه مرگبار دیگر که به اعتقاد او زندگی بشر را در آینده تهدید خواهند کرد صحبت کرد.

بیل گیتس با اشاره به پیش بینی قبلی خود درباره شیوع یک بیماری همه گیر گفت پیش بینی می کند که گرمایش جهانی (Global warming) و بیوتروریسم میتواند فجایعی باشد که در آیند جهان با آن روبرو خواهد شد.

در سال ۲۰۱۵ بیل گیتس در یک نشست های همایش جهانی تد درباره موضوعی با عنوان "شیوع بعدی؟ ما آماده نیستیم" صحبت کرد که این موضوع در ماه مارس سال ۲۰۲۰ و پس از شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفت. به دنبال جلوگیری از شیوع جهانی ویروس ابولا در سال ۲۰۱۴، گیتس به مردم در مورد شیوع یک بیماری در آینده و این که چطور دنیا باید برای مقابله با این بیماری مجهز باشد هشدار داده بود.

اخیراً در ۴ فوریه، گیتس طی تماس تلفنی با درک مولر اظهار داشت که از پیش گویی خود احساس خوبی ندارد. گیتس گفت: هیچ احساسی خوبی درباره اینکه چنین چیزی را پیش بینی کردم ندارم.مولر همچنین از گیتس سؤال کرد که چگونه دقیقاً شیوع جهانی یک ویروس را در سال ۲۰۱۵ پیش بینی کرده بود. گیتس توضیح داد که با وجود ویروس های تنفسی بسياري در جهان، شیوع یک بیماری همه گیر تنفسی اجتناب ناپذیر است.

او اظهار‌کرد: تعدادی ویروس تنفسی در جهان وجود دارد و هر از گاهی نیز بر تعداد آن ها افزوده می شود.بیماری های تنفسی بسیار ترسناک هستند زیرا اشخاص امکان دارد گرچه به آن مبتلا هستند در هواپیما و اتوبوس بروند و این بر خلاف برخی دیگر از بیماریها مانند ابولا است که در صورت ابتلا و تا زمانی که ویروس در بدن فرد است و ممکن است افراد دیگر را آلوده کند، افراد مبتلا در بیمارستان بستری خواهند بود.

پیش بینی بینی بیل گیتس از فاجعات پس از کرونا

وقتی از گیتس در مورد این که چه فاجعه ای دیگری می تواند در آینده رخ دهد که بشر برای آن اماده نیست سوال شد وی گفت که می تواند دو مورد را ذکر کند و نگرانی های خود را درباره وقوع آنها و نحوه مقابله بشر با آنها ابراز کرد.

او گفت: یکی از آن حوادث گرمایش جهانی است. هر ساله میزان تلفات این رویداد ناگوار حتی بیشتر از تلفاتی است که ما در این بیماری همه گیر داشته ایم. وی گفت که احساس می کند درباره پیش بینی دیگرش به اندازه کافی صحبت نشده است و آن بیوتروریسم است. کسی که می خواهد صدمه بزند می تواند یک ویروس را مهندسی کند و این به معنی است که احتمال بروز این بیماری بیشتر از شیوع اپیدمی های طبیعی مانند شیوع بیماری فعلی است.

مولر همچنین از گیتس پرسید: آیا بشر به لطف درس هایی که در این شیوع آموخته است آیا قادر به جلوگیری از همه گیری بعدی خواهد بود؟ ولی متأسفانه پاسخ او "خیر" بود.

گیتس اظهار‌کرد: همه گیری های بیشتری وجود خواهد داشت. وی اظهار کرد که به اعتقاد او همه گیری دیگر نیز همچنان میتواند هرج و مرج ایجاد کند ولی امیدوار است که اگر مردم از این همه گیری آموخته و خود را سازگار کنند، اوضاع می تواند روند بهتری داشته باشد.

گیتس گفت: ما می توانیم آمادگی خود را افزایش دهیم بنابراین اگر این کار را انجام دهیم میزان تلفاتمان به اندازه تلفات امروزه ناشی از این بیماری نخواهد بود.نویسنده :محمد میرشاهی | بازدید : 1516 | نظر : 0 | گروه : سلامت | تاریخ ثبت : شنبه 25 بهمن سال 1399این مطلب را برای دیگران هم به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

تعداد نظرات : 0
 

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می‌دهید ...

 
کد امنیتی :
کد امنیتی :
 
نام شما :
 
آدرس ایمیل :
 
نظر شما :