• background
  طراحی نرم‌افزارهای ویندوز
  متناسب با هر سلیقه
  حرفه ای و کاربر پسند
  همین الان سفارش دهید
 • background
  طراحی نرم‌افزارهای اندروید
  متریال دیزاین
  راحت و کاربر پسند
  آماده برای سفارش
 • background
  طراحی وبسایت و پرتال
  متناسب با هر ارگان و شرکت
  قالب فارسی
  آماده برای خرید

اعلام نتایج اولیه شمارش آرای همه‌پرسی در روسیه؛ پوتین تا ۲۰۳۶ در قدرت است

اصلاحات جدید علاوه بر تمدید دوره ریاست جمهوری آقای پوتین، قوانین روسیه را بر مقررات بین الملل ترجیح می دهد و ازدواج همجنسگرایان را نیز غیرقانونی می خواند.

اکثر شهروندان شرکت کننده در همه پرسی اصلاح قانون اساسی روسیه موافقت خود را با اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری کنونی این کشور تا سال ۲۰۳۶ میلادی همچنان در قدرت باقی بماند، اعلام کردند.  به گزارش عصرایران، نتایج اولیه شمارش آرای این همه همه پرسی که از روز پنج شنبه ۲۵ ژوئن آغاز شده بود و تا چهارشنبه ۱ ژوئیه ادامه داشت، نشان داد که ۷۱ درصد رای دهندگان با ایجاد تغییرات در قانون اساسی این کشور، که راه را برای ادامه ریاست جمهوری آقای پوتین برای ۱۶ سال آینده هموار می کند، موافق هستند.

 

پوتین

 

در جریان این همه همه پرسی ، برای اولین بار در روسیه مراکز اخذ رای به مدت یک هفته باز بودند و آرای شهروندان را جمع آوری می کردند. مسکو اعلام کرد که هدف از این کار جلوگیری از ازدحام جمعیت در مراکز اخذ رای با توجه به شیوع ویروس کرونا (corona) بوده است. با این وجود منتقدان کرملین، رأی گیری یک هفته ای را ترفند دیگری برای افزایش امکان دستکاری در آراء اعلام کردند.

تبلیغات گسترده حکومت و در مقابل شکست مخالفان پوتین در هماهنگی با یکدیگر، به رئیس جمهوری روسیه کمک کرد تا نتیجه ای را که می خواهد به دست آورد. در شبه جزیرهٔ چوکچی که شرقی ترین نقطه روسیه محسوب می شود ، ۹ ساعت زودتر از مسکو نتایج رسمی شمارش اولیه آراء اعلام شد که نشان می داد ۸۰ درصد از رای دهندگان این منطقه از اصلاحات مدنظر پوتین حمایت کرده اند.

در آنسوی دیگر خاک روسیه در غربی ترین نقطه آن نیز میزان حمایت شهروندان از تغییرات قانون اساسی بیش از ۷۰ درصد اعلام شد.

اصلاحات جدید علاوه بر تمدید دوره ریاست جمهوری آقای پوتین، قوانین روسیه را بر مقررات بین الملل ترجیح می دهد و ازدواج همجنسگرایان را نیز غیرقانونی می خواند. ولادیمیر پوتین ۶۷ ساله که اولین بار در دسامبر سال ۱۹۹۹ میلادی در پی استعفای بوریس یلتسین به مقام رئیس جمهوری روسیه رسید، اکنون بیش از دو دهه است که قدرت را در کرملین در اختیار دارد.

او اعلام کرده است که در سال ۲۰۲۴ تصمیم خواهد گرفت که آیا بار دیگر برای دوره ای جدید رئیس جمهوری روسیه بشود یا خیر.نویسنده :محمد میرشاهی | بازدید : 1062 | نظر : 0 | گروه : اخبار داغ روز | تاریخ ثبت : پنجشنبه 12 تیر سال 1399این مطلب را برای دیگران هم به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

تعداد نظرات : 0
 

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می‌دهید ...

 
کد امنیتی :
کد امنیتی :
 
نام شما :
 
آدرس ایمیل :
 
نظر شما :