• background
  طراحی نرم‌افزارهای ویندوز
  متناسب با هر سلیقه
  حرفه ای و کاربر پسند
  همین الان سفارش دهید
 • background
  طراحی نرم‌افزارهای اندروید
  متریال دیزاین
  راحت و کاربر پسند
  آماده برای سفارش
 • background
  طراحی وبسایت و پرتال
  متناسب با هر ارگان و شرکت
  قالب فارسی
  آماده برای خرید

ناسا: تا سال ۲۰۳۰ سفر به مریخ از طریق سیاره زهره امکان پذیر خواهد بود.

دستیابی به مریخ با توقف در زهره امکان پذیر است.

طبق اعلام دانشمندان ناسا سفر به مریخ تا سال ۲۰۳۰ امکان پذیر خواهد بود و می توانیم در سیاره زهره نیز توقف داشته باشیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، اکنون، بزرگ ترين هدف انسان در منظومه شمسی مریخ (Mars) است. ناسا و سایر آژانس های فضایی معتقد هستند که دسترسی انسانها به مریخ امکان دارد تا سال ۲۰۳۰ امکان پذیر باشد. ممکن است که انسان طی دو دهه آینده برای نخستین بار در سیاره دیگری قدم بزند.

اگر چنین اتفاقی بیفتد، یک موفقیت برجسته خواهد بود، ولی بعضی پژوهشگران معتقد هستند که چنانچه قصد داریم انسانها را به مریخ بفرستیم، امکان دارد در راه رسیدن به آن جا در سیاره زهره توقف کنیم. مأموریت فرستادن انسانها به مریخ سبب می شود که انسانها یک دورخورشید را کامل بچرخند. علاوه بر آن اگر مریخ و زهره در زمان مشخص به درستی در مدار خود قرار گیرند میتوانند در زهره نیز توقف کنند.

 

سفر به مریخ با توقف در زهره,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
 

توقف در زهره منفعت های بسياري دارد من جمله اینکه در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

این تیم همچنین استدلال می کند که پرواز به لطف نزدیکی به سیاره زهره، میتواند داده های زيادي در خصوص این سیاره در اختیارمان قرار دهد. اگر یک فضاپیمای انسانی در این نزدیکی باشد که بتواند اطلاعات آنرا جمع آوری کند بسیار مناسبتر از کاوشگری است که روی سطح زهره اطلاعاتی ساده را از راه دور انتقال دهد.

مریخ برای دانشمندانی که به دنبال اثری از زندگی گذشته و حال در منظومه شمسی هستند، جالب توجه است. ولی کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر سیارات، به ویژه آن هایی که همسایه ما هستند نیز مهم است.

اگر در این سفر بتوانیم هم از زهره اطلاعات کسب کنیم و هم برای سفر به مریخ در مصرف انرژی صرفه جویی شود؛ بنابراین توقف در سیاره زهره بسیار ایده‌آل خواهد بود.نویسنده :محمد میرشاهی | بازدید : 1023 | نظر : 0 | گروه : فناوری | تاریخ ثبت : چهار شنبه 25 تیر سال 1399این مطلب را برای دیگران هم به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

تعداد نظرات : 0
 

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می‌دهید ...

 
کد امنیتی :
کد امنیتی :
 
نام شما :
 
آدرس ایمیل :
 
نظر شما :