• background
  طراحی نرم‌افزارهای ویندوز
  متناسب با هر سلیقه
  حرفه ای و کاربر پسند
  همین الان سفارش دهید
 • background
  طراحی نرم‌افزارهای اندروید
  متریال دیزاین
  راحت و کاربر پسند
  آماده برای سفارش
 • background
  طراحی وبسایت و پرتال
  متناسب با هر ارگان و شرکت
  قالب فارسی
  آماده برای خرید

مهندس سابق گوگل به جرم سرقت اسناد محرمانه به ۱۸ ماه زندان محکوم شد

«آنتونی لواندوفسکی» مهندس سابق واحد خودران گوگل به جرم سرقت اسناد محرمانه این شرکت به ۱۸ ماه زندان محکوم شد.

اواخر اسفند ماه سال قبل دادستان ناحیه‌ای آمریکا ابتدا حکم ۲۷ ماه زندان را برای لواندوفسکی توصیه کرد، اما حالا حکم او با تحفیف به ۱۸ ماه کاهش پیدا کرده است. او در بیانیه‌ای گفت: «اتفاقاتی که در سه سال و نیم گذشته افتاد سبب شد تا مسئولیت کارهایی که کردم را بپذیرم. می‌خواهم به خاطر خیانت کردن به همکارانم در گوگل از آنها معذرت خواهی کنم و از تمام اعضای خانواده‌ام نیز به خاطر بهایی که به خاطر اعمالم پرداخت کرده‌اند عذر می‌خواهم.»

مهندس سابق گوگل به جرم سرقت اسناد محرمانه به ۱۸ ماه زندان محکوم شدآنتونی لواندوفسکی یکی از مهندسین برجسته صنعت فناوری خودران بود و به گوگل کمک کرد تا واحد خودران را تاسیس کند. او بعدها به سرقت اسناد محرمانه متهم شد و پس از جدایی از گوگل شرکت فناوری خودران خود به نام Otto را تاسیس کرد. او سال ۲۰۱۶ شرکت Otto را به اوبر فروخت و به واسطه این قرارداد به عنوان یکی از مدیران ارشد واحد خودران اوبر مشغول به کار شد.

مدت کوتاهی پس از فروش Otto به اوبر، واحد خودران گوگل که حالا به «ویمو» تغییر نام داده از اوبر به اتهام سرقت اسرار تجاری شکایت کرد و گفت تصاحب Otto به اوبر اجازه داده تا به اسناد حساس و محرمانه این شرکت که لواندوفسکی پس از اخراج آنها را سرقت کرده دست یابد.

اوبر در دادگاه از گوگل شکست خورد و با پرداخت غرامت ۲۴۵ میلیون دلاری به این شرکت موافقت کرد، اما لواندوفسکی همچنان به دلیل سرقت اسرار تجاری درگیر پرونده بود. او در نهایت با دادگاه توافق کرده و طبق حکم جدید باید نزدیک به ۷۵۷ میلیون دلار به گوگل غرامت داده و جریمه ۹۵ هزار دلاری را پرداخت کند. او همچنین در حکمی جداگانه باید ۱۷۹ میلیون دلار به ویمو غرامت دهد.

لواندوفسکی ماه گذشته میلادی از اوبر شکایت کرد و مدعی شد این شرکت پس از تصاحب Otto برخی از هزینه‌ها و پاداش‌ها را پرداخت نکرده و باید ۴.۱ میلیارد دلار به او غرامت پرداخت کند.


 نویسنده :محمد میرشاهی | بازدید : 1160 | نظر : 0 | گروه : اخبار داغ روز | تاریخ ثبت : چهار شنبه 15 مرداد سال 1399این مطلب را برای دیگران هم به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

تعداد نظرات : 0
 

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می‌دهید ...

 
کد امنیتی :
کد امنیتی :
 
نام شما :
 
آدرس ایمیل :
 
نظر شما :