• background
  طراحی نرم‌افزارهای ویندوز
  متناسب با هر سلیقه
  حرفه ای و کاربر پسند
  همین الان سفارش دهید
 • background
  طراحی نرم‌افزارهای اندروید
  متریال دیزاین
  راحت و کاربر پسند
  آماده برای سفارش
 • background
  طراحی وبسایت و پرتال
  متناسب با هر ارگان و شرکت
  قالب فارسی
  آماده برای خرید

آمریکا تعریف واحد فوت را تغییر می‌دهد.

 آمریکا تعریف بین المللی واحد اندازه‌گیری فوت را جایگزین تعریف آمریکایی آن می کند.

به گزارش ایسنا به نقل از آی ای، آمریکا تعریف خود از واحد اندازه‌گیری فوت که برای اندازه گیری طول است را تغییر می دهد و تصمیم دارد با این کار به باقی کشورهای دنیا در سیستم اندازه‌گیری بین المللی فوت بپیوندد.

 

فوتتا به حال دو سیستم اندازه‌گیری مختلف در آمریکا وجود داشته است. که هر دو یک فوت را برابر ۱۲ اینچ (۳۰ سانتیمتر) ترسیم می کنند. این تغییر برای اشخاص معمولی اتفاق بزرگی نیست ولی در صنعت ساخت و ساز یا تعیین مسافت های طولانی و بزرگ تغییر زيادي ایجاد خواهد کرد.

فوت تعریف شده بین المللی کوچک تر است. به این ترتیب با تغییر تعریف آمریکایی ها از تعریف خود به تعریف بین المللی، تفاوتی فاحش در ساخت پل های طولانی، تونل ها یا باند فرودگاه ایجاد می شود.

ولی چرا دو واحد اندازه‌گیری فوت در آمریکا وجود دارد؟

تعریف یک فوت در آمریکا به سال ۱۸۹۳ میلادی برمیگردد، هنگامی که دولت اعلام‌کرد یک فوت برابر با ۰.۳۰۴۸۰۰۶ متر است. بعد از آن تعریف بین المللی فوت در سال ۱۹۳۳ میلادی تعریف شد که یک فوت را برابر ۰.۳۰۴۸ متر دانست و سه رقم از اعشار فوت آمریکایی کم شد.

این تفاوت از آن زمان به بعد باعث ایجاد هرج و مرج در بعضی از پروژه های عمرانی و نقشه برداری شد. در سال ۱۹۵۹ دولت آمریکا اعلام‌کرد که همه باید از واحد اندازه‌گیری بین المللی فوت استفاده کنند ولی به مدت یک دوره انتقالی به نقشه برداران فرصت داد که خود را با آن وفق دهند. این دوره انتقالی ۶۰ سال طول کشیده اما به گفته اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا و مؤسسه ملی فناوری و استانداردهای آمریکا، در سال ۲۰۲۲ به پایان خواهد رسید. در حال حاضر حتی ایالتهای مختلف آمریکا به دو صورت از سیستم اندازه‌گیری فوت استفاده می کنند به طوریکه ۴۰ ایالت از فوت آمریکایی و مابقی از فوت بین المللی استفاده می کنند.

به این ترتیب از سال ۲۰۲۲ میلادی این سردرگمی پایان می یابد.نویسنده :محمد میرشاهی | بازدید : 1066 | نظر : 0 | گروه : اخبار داغ روز | تاریخ ثبت : شنبه 1 شهریور سال 1399این مطلب را برای دیگران هم به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

تعداد نظرات : 0
 

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می‌دهید ...

 
کد امنیتی :
کد امنیتی :
 
نام شما :
 
آدرس ایمیل :
 
نظر شما :