• background
  طراحی نرم‌افزارهای ویندوز
  متناسب با هر سلیقه
  حرفه ای و کاربر پسند
  همین الان سفارش دهید
 • background
  طراحی نرم‌افزارهای اندروید
  متریال دیزاین
  راحت و کاربر پسند
  آماده برای سفارش
 • background
  طراحی وبسایت و پرتال
  متناسب با هر ارگان و شرکت
  قالب فارسی
  آماده برای خرید

امکان تشخیص اشیا از پشت دیوار با کمک فناوری وای فای و با همراهی دانشمند ایرانی ممکن شد

یاسمین مستوفی دانشمند ایرانی با همکاری یک تیمی از محققان موفق شد با ابداع یک فناوری جدید و از طریق سیگنال‌های وای فای یک جسم را از پشت دیوار تشخیص داده و تصویر آن را شبیه سازی کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان پس از توسعه فناوری‌های جدید مربوط به وای فای بیانیه‌ای را منتشر کردند و طی آن اعلام کردند از طریق رویکرد جدید Wififract می‌توان بسیاری از چالش‌های مربوط به حس کردن اشیای متحرک از پشت دیوار را برطرف کرد.

 

 

قابلیت Wififract می‌تواند با کمک تئوری هندسی کراش مربوط به ریاضیدان آمریکایی جوزف کلر به محققان کمک کند. در این تئوری بیان شده است یک موج در زمان برخورد به لبه‌ها باعث ایجاد مخروطی از امواج خروجی شده که به آن مخروط کلر می‌گویند. با کمک این داده‌ها محققان در لبه های جسم یک شبکه از گیرنده‌ها را نصب کرده و با ردیابی پراش موج از هر لبه توانستند تصویر پشت دیوار را مشاهده کنند.

یاسمین مستوفی استاد ایرانی مهندسی برق دانشگاه کالیفرنیا در این باره گفته است: با کمک این روش توانستیم یک چهارچوب ریاضی ایجاد کرده و اثر مخروطی را به عنوان یک نشانه برای درک جهت لبه‌ها استفاده کنیم. با کمک این روش محققان برای نخستین بار موفق شدند تا طی آزمایشی با استفاده از تصویربرداری وای فای الفبای انگلیسی در پشت دیوارها را نمایش دهند.

 نویسنده :محمد میرشاهی | بازدید : 9705 | نظر : 0 | گروه : فناوری | تاریخ ثبت : پنجشنبه 30 شهریور سال 1402این مطلب را برای دیگران هم به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

تعداد نظرات : 0
 

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می‌دهید ...

 
کد امنیتی :
کد امنیتی :
 
نام شما :
 
آدرس ایمیل :
 
نظر شما :