• background
  طراحی نرم‌افزارهای ویندوز
  متناسب با هر سلیقه
  حرفه ای و کاربر پسند
  همین الان سفارش دهید
 • background
  طراحی نرم‌افزارهای اندروید
  متریال دیزاین
  راحت و کاربر پسند
  آماده برای سفارش
 • background
  طراحی وبسایت و پرتال
  متناسب با هر ارگان و شرکت
  قالب فارسی
  آماده برای خرید

هر بار چت با ChatGPT برابر با مصرف یک بطری آب است

گزارش جدیدی در مورد استفاده کاربران از چت بات ChatGPT نشان می دهد در هر بار استفاده از ابن فناوری یک بطری آب برای خنک کردن تراشه ها مصرف خواهد شد.

امروزه هوش مصنوعی مولد یکی از بحث های داغ محسوب میشود. بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری از جمله مایکروسافت نیز در حال اضافه کردن این قابلیت به سرویس های خود هستند تا بتوانند از این طریق طیف گسترده ای از کاربران را جذب این سرویس ها کنند. اما تامین آب مورد نیاز برای خنک کردن تراشه ها یکی از مشکلات اساسی این فناوری محسوب می‌شود. طبق آمار ارائه شده، هزینه سرپا نگه داشتن چت بات ChatGPT توسط OpenAI در یک روز بیش از ۷۰۰.۰۰۰ دلار است. همچنین هربار که یک کاربر با Copilot و ChatGPT گفتگو می کند برابر با مصرف یک بطری آب برای خنک کردن تراشه ها است.

 

chatgpt

 

دو شرکت مایکروسافت و OpenAI برای سیستم خنک کنندگی تراشه های هوش مصنوعی خود سرمایه گذاری های بسیاری را انجام داده اند. زیرا گرمای تولید شده در اثر استفاده از این تراشه ها، باعث ذوب آنها خواهد شد. تراشه ۱۲۸ هسته ای مایکروسافت که اخیرا توسط این شرکت رونمایی شده برای پردازش سریع تر هوش مصنوعی بوده و طبق اطلاعات منتشر شده در آن از یک صفحه سرد جهت خنک سازی و جلوگیری از گرمای بیش از اندازه استفاده شده است. در این صفحه نوعی مایع خنک کننده نیز استفاده شده که می تواند از گرم شدن این تراشه قدرتمند جلوگیری کند.

 نویسنده :محمد میرشاهی | بازدید : 10794 | نظر : 0 | گروه : فناوری | تاریخ ثبت : دوشنبه 27 آذر سال 1402این مطلب را برای دیگران هم به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

تعداد نظرات : 0
 

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می‌دهید ...

 
کد امنیتی :
کد امنیتی :
 
نام شما :
 
آدرس ایمیل :
 
نظر شما :